Auto Lider 2017 tygodnika "Motor"

W najnowszym numerze "Motoru" znajdziemy wyniki dorocznego, największego w Polsce plebiscytu motoryzacyjnego - Auto Lider 2017.

W plebiscycie czytelnicy tygodników "Motor" oraz "Auto Moto" oddali niemal 160 tysięcy głosów na jedną z 15 kategorii. Warto odnotować wśród laureatów dwa modele Hondy Civic. W kategorii "Auto Sportowe" Honda Civic Type R zajęła 2. miejsce za... Aston Martinem DB11. Wstydu nie ma. W kategorii "Auto Kompaktowe" zaraz za Fiatem Tipo znalazła się Honda Civic.

Najlepszy kierowca japoński Takuma Sato otrzymał w listopadzie supersamochód Hondę NSX z rąk samego prezesa koncernu Honda Motor pana Takahiro Hachigo. Impreza przekazania odbyła się w tokijskiej siedzibie firmy. Takuma Sato jest w Japonii prawdziwą gwiazdą. Po niezłej karierze w Formule 1 ( przez 7 lat jeździł w zespołach Jordan, BAR oraz Super Auguri) Sato przeniósł się do USA , gdzie startuje w IndyCar Series. W 2017 roku odniósł niezwykły sukces, gdyż wygrał prestiżowy wyścig Indy 500 jako pierwszy Japończyk w historii tego wyścigu. Jednocześnie jego podobizna pojawiła się na słynnym pucharze Borg-Warner wśród kilkudziesięciu innych zwycięzców tej imprezy, której pierwsza edycja odbyła się w 1936 roku.