Auto Lider 2017 tygodnika "Motor"

W najnowszym numerze "Motoru" znajdziemy wyniki dorocznego, największego w Polsce plebiscytu motoryzacyjnego - Auto Lider 2017.

W plebiscycie czytelnicy tygodników "Motor" oraz "Auto Moto" oddali niemal 160 tysięcy głosów na jedną z 15 kategorii. Warto odnotować wśród laureatów dwa modele Hondy Civic. W kategorii "Auto Sportowe" Honda Civic Type R zajęła 2. miejsce za... Aston Martinem DB11. Wstydu nie ma. W kategorii "Auto Kompaktowe" zaraz za Fiatem Tipo znalazła się Honda Civic.

Historia

Na świecie jest wiele muzeów pełnych samochodów sprzed lat. Jednym z nich jest Honda Collection Hall mieszczące się nieopodal miasteczka Motegi, gdzie w 1997 roku Honda zbudowała niemal 5 km tor wyścigowy Twin Ring Motegi. 

Wszystkie pojazdy, które znajdują się w muzeum, a są to nie tylko samochody wyścigowe, drogowe, ale także motocykle, to pojazdy jeżdżące. W każdej chwili można je przygotować do jazdy (paliwo itp.). Wiele z nich to samochody mistrzów świata w wyścigach F1, czy MotoGP. Honda po raz pierwszy wystawiła swój bolid w Formule 1 w 1964 roku i ten model można również zobaczyć, a nawet dotknąć. Poniższe fotografie dają niewielki pogląda na to, czego odwiedzający muzeum fan może się spodziewać.